Polscy producenci tarcicy meblowej są zaliczani do światowej czołówki. Wiodącą pozycję na rynku zawdzięczamy elastyczności i wysokiej jakości oferty. Zdradzamy, co obecnie decyduje o powodzeniu na rynku produkcji tarcicy meblowej.

Dopasowanie producentów tarcicy meblowej do potrzeb rynku

Specjaliści szacują, że aktualnie produkowana tarcica meblowa nie zaspokaja wszystkich potrzeb przemysłu meblarskiego. Dotyczy to zarówno tarcicy z wielkowymiarowego drewna liściastego jak i listew tapicerskich z papierówki. Wreszcie rośnie zapotrzebowanie na tarcicę meblową wysokiej jakości do produkcji mebli ekskluzywnych.

Tymczasem producentom mebli zależy nie tylko na zaspokojeniu potrzeb związanych z ilością, ale też na zakupie tarcicy wysokiej jakości, która przejawia się w kilku parametrach.

Wymagane cechy tarcicy meblowej:

  • wysoka wytrzymałość,
  • atrakcyjność estetyczna (różna w zależności od gatunku drewna),
  • elastyczność pod względem rozmiaru.

Dodatkowo producenci mebli oczekują dużego wyboru pod względem gatunków tarcicy. Tymczasem oferta polskich tartaków obejmuje tarcicę meblową z sortymentów iglastych oraz trudnych w obróbce gatunków liściastych.

W produkcji tarcicy meblowej konieczne jest też uwzględnienie często zmieniających się trendów meblarskich. Inne półfabrykaty są potrzebne do wykonania mebli skrzyniowych a inne do mebli ogrodowych. Producent tarcicy meblowej musi rozpoznać nowe potrzeby klientów i w porę przygotować się na ich zaspokojenie.

tarcica dobry materiał stolarski

Dobry producent tarcicy meblowej – tajemnica sukcesu

Oferta polskich składów i tartaków w zakresie tarcicy meblowej cieszy się popularnością ze względu na spełnianie oczekiwań na produkty wysokiej jakości. Ich wykonanie jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, starannie dobranych do rodzaju surowca oraz optymalnej wydajności. Dobrego producenta tarcicy meblowej wyróżnia wykorzystanie maszyn dopasowanych do przecieranego drewna nawet pod względem jego wilgotności oraz miejsca składowania.

W praktyce producenci tarcicy meblowej korzystają więc zarówno z traków jak i pilarek taśmowych. W grę wchodzą przy tym autorskie maszyny projektowane z myślą o konkretnej produkcji. Nowoczesne urządzenia potrafią dopasowywać piły do materiału, zwiększając precyzję cięcia.

Dużą wagę w przypadku drewna przeznaczonego na tarcicę meblową przywiązuje się do jego przygotowania do procesu przecierania. Tu dużą rolę odgrywają specjalistyczne korowarki. Dzięki nim kłody są dokładnie korowane i czyszczone, co zapobiega przedostaniu się na ostrze piły zanieczyszczeń oraz ziaren piasku. Nie chodzi przy tym o bezpieczeństwo maszyn ale o wygląd deski. Różnego rodzaju drobiny mogłyby zarysować jej powierzchnię, obniżając jej jakość.

Obecnie głównym wyzwaniem rynku drzewnego są nowoczesne technologie. Każdy dobry producent tarcicy meblowej w trosce o atrakcyjność oferty musi dbać o udoskonalanie parku maszynowego, gdyż ten pozwala nie tylko na produkcję wysokiej jakości materiałów, ale również na minimalizację strat a tym samym ofertę korzystną pod względem cenowym.