Tartak Consultor

Początki tartaku w Zabielu sięgają roku 1986. Produkcja opierała się wtedy o jeden trak ramowy, wykorzystywany usługowo do przecierania kłód dla potrzeb okolicznych mieszkańców. Dynamiczny rozwój zakładu spowodował, że w ciągu kilku lat od powstania rozpoczęto produkcję na skalę przemysłową.

Obecnie tartak w Zabielu prężnie działa na rynku business-to-business (B2B), zaopatrując zakłady produkcyjne z różnych gałęzi przemysłu drzewnego jak również branżę konstrukcji drewnianych i budownictwa szkieletowego gdzie wymagany jest certyfikat wytrzymałościowy CE.

Jesteśmy przekonani, że po przetarciu ponad miliona m3 surowca oraz wysłaniu ponad 40.000 ładunków naszych produktów, możemy spełnić również te Państwa oczekiwania, które stawiacie przed swoimi dostawcami.

Dziękujemy naszym obecnym oraz przyszłym Klientom za zaufanie, którym nas obdarzają.

Nasze główne produkty to:

  • tradycyjna tarcica nieobrzynana i obrzynana,
  • tarcica meblowa i stolarska,
  • specjalistyczna tarcica lamelowana do produkcji drewna klejonego,
  • fryzy przeznaczone do produkcji drewna klejonego,
  • więźba dachowa i drewno konstrukcyjne ze znakiem CE,
  • Biomasa (zrzyny tartaczne, trociny, zrębka tartaczna)
tartak białystok

Odpowiedzialność za środowisko naturalne

Kładziemy duży nacisk na to, by kupowane przez nas drewno pochodziło z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Sami czujemy się odpowiedzialni za środowisko naturalne, dlatego dbamy o przestrzeganie prawa w tym zakresie.

Z tego też powodu pozyskujemy surowiec okrągły z certyfikatem FSC – Forest Stewardship Council, którego przyznawaniem w naszym kraju zarządza „Grupa Robocza FSC – Polska”. To obecnie najbardziej wiarygodny ogólnoświatowy certyfikat, rekomendowany przez główne organizacje ekologiczne. Zakresem certyfikacji objęty jest tu pierwszy etap produkcji, jakim jest pozyskiwanie surowca drzewnego. Świadomie i aktywnie wspieramy odpowiedzialną gospodarkę leśną, z czego jesteśmy dumni.

Pragniemy być – i dla wielu już jesteśmy – uczciwym, długoterminowym partnerem biznesowym. Dziękujemy naszym Kontrahentom za pokładane w nas zaufanie.