Tarcica dębowa od najdawniejszych czasów uchodzi za produkt ekskluzywny i stylowy. Ta, która powstaje w naszym tartaku, słynie z walorów technicznych oraz estetycznych. Jest to drewno, które zwraca uwagę szlachetnym kolorem i wielością zastosowań.

Tarcia dębowa jako flagowy produkt tartaczny Consultora

Dębina ma grono wielbicieli w przemyśle meblarskim, wykończeniowym i budowlanym. W wielu wypadkach jest niezastąpionym surowcem. Ceni ją wielu stolarzy, którzy wykonują galanterię drewnianą na zamówienie. Sięgają po nią również światowej klasy marki, których produkty wyznaczają standardy. Nasza tarcica dębowa spełnia wymagania takich producentów jak: IKEA, FAKRO czy VELUX. Na co zwracają uwagę zwolennicy dębiny produkowanej w naszym usytuowanym pod Białymstokiem tartaku?

  1. Jakość – na jakość także my zwracamy uwagę, ponieważ zależy nam na tym, by produkowane przez nas elementy tartaczne cechowały bezkonkurencyjne właściwości, dzięki którym będą rozpoznawalne na rynku i pożądane. Drewno nie jest materiałem jednorodnym, o czym niejednokrotnie nadmienialiśmy na naszym blogu, dlatego przykładamy wagę do tego, by do naszych Klientów trafiały właśnie takie tarcice, jakie są im potrzebne. Ich jakość w kolejnych dostawach jest przez nas kontrolowana i pozostaje na tym samym poziomie. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z wpisu: Klasy jakości tarcicy dębowej.
  2. Stylowość – tarcicę dębową wybierają ci, którym zależ na rozwiązaniach niebanalnych, ale stylowych. Dąb jest uważany za materiał szlachetny, dawniej niewielu mogło sobie nań pozwolić, dziś sytuacja ta uległa zmianie. Klasa dębu jest obecnie w zasięgu ręki, tak jak wykonane z niego meble czy galanteria drewniana. Za co jeszcze stolarze cenią dębinę dowiedzieć się można z artykułu: 7 cech starcy dębowej cenionych w branży meblarskiej.
  3. Ponadczasowość – jedną z ważniejszych cech fizycznych tarcicy dębowej jest wytrzymałość. Dąb uchodzi za drewno twarde, dlatego wykonuje się z niego elementy, które nie powinny poddawać się upływowi czasu – mowa o podłogach czy schodach, a także o elementach istotnych konstrukcyjnie. Branża budowlana chętnie wykorzystuje to, że są one ponadczasowe – tak pod względem technicznym, jak i wizualnym, o czym piszemy w innym miejscu na naszym blogu: 9 cech tarcicy dębowej istotnych w budownictwie.
  4. Moda na ekologię – wiąże się ona z tym, że od pewnego czasu utrzymuje się trend na produkty pochodzenia naturalnego – między innymi w branży meblarskiej i wykończeniowej, charakterystyczne na przykład dla stylu skandynawskiego, promowanego przez IKEĘ. Wielu naszych Klientów zwraca uwagę na to, by drewno, które u nas nabywają, opatrzone było certyfikatem FSC, który oznacza, że pochodzi ono z legalnych upraw, prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej. Szczycimy się tym, że tylko takie ekologiczne tarcice znajdują się w naszej ofercie. O tym, dlaczego to dla nas ważne, piszemy w artykule: Dlaczego skupujemy drewno z certyfikatem FSC?
  5. Różne formy współpracy – nasze doświadczenie w branży drzewnej obejmuje ostatnich 20 lat. Przez ten czas wypracowaliśmy różnorakie formy współpracy, które pozwalają nam sprostać wymaganiom klientów reprezentujących rozmaite sektory przemysłu. W ten sposób stworzyliśmy ofertę, która trafia do różnych grup odbiorców naszych tarcic dębowych. Przygotowujemy je w taki sposób, który sprawia, że są bezkonkurencyjnym towarem, ponieważ o dębinie, z którą pracujemy na co dzień, wiemy tyle, że pozwala nam to wydobywać z niej wszystkie walory istotne z przemysłowego punktu widzenia. Polecamy na naszym firmowym blogu wpis: Wszystko, co trzeba wiedzieć o drewnie dębowym.
  6. Biuro obsługi klienta na najwyższym poziomie – uważamy, że od tego, jak zacznie się nasza współpraca, zależy, jakie korzyści przyniesie obu stronom. Nasi Kontrahenci kontaktują się z naszymi ekspertami dysponującymi merytoryczną wiedzą i obdarzonymi kompetencjami komunikacyjnymi. Biznes zaczyna się od rozmowy – od jej przebiegu zależy, czy transakcja zostanie zrealizowana i na jakich warunkach się to odbędzie. Jesteśmy otwarci na negocjacje; w rozmowach z nami można liczyć na przekazywanie rzetelnej wiedzy o produktach z oferty, jak i na sympatyczną atmosferę. W Consultorze nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjemne szło w parze z pożytecznym.
  7. Satysfakcja – gwarantowana – aż chce się krótko powiedzieć, niezależnie od tego, czy Klienci wybierają tarcicę dębową, sosnową czy świerkową.
Tarcica z drzewa dębowego na podlasiu w tartaku Consultor

Tarcica dębowa

Dębina z białostockiego Consultora dla wymagających

Nasze produkty można zobaczyć na żywo – nasz tartak i własny skład drewna są najlepszą wizytówką – zapraszamy, by na własne oczy przekonać się, jakiego typu tarcicę dębową proponujemy.


Obok znajdą Państwo inne tarcice z naszej oferty: