Białostocki Consultor cieszy się renomą wśród dużych marek jak FAKRO, IKEA czy VELUX, jak i wśród właścicieli lokalnych stolarni. Nieustannie zdobywamy uznanie nowych Klientów, których traktujemy jak partnerów. Do ich dyspozycji oddajemy najlepszej jakości tarcicę pozyskiwaną z podlaskich sosen.

Bezkonkurencyjna tarcica sosnowa z podbiałostockiego tartaku

Sośninę, którą przecieramy, charakteryzują właściwości, dzięki którym jest produktem pożądanym na rynku tartacznym. Poniżej wypisaliśmy 7 powodów, które sprawiają, że nasza tarcica sosnowa jest tak chętnie wybierana przez przedsiębiorców reprezentujących rozmaite dziedziny przemysłu drzewnego, także typu B2B.

  1. Jakość – stawiamy ją na pierwszym miejscu. Dlatego przestrzegamy norm państwowych oraz prawideł sztuki tartacznej przekazywanych z pokolenia na pokolenie – tę wiedzę uważamy za bezcenną. Ponadto dokładamy wszelkich starań, by nasza tarcica pozyskiwana z podlaskich sosen była wolna od wad, pojawieniu się których możemy przeciwdziałać – kwestie te poruszamy w innym artykule na naszym blogu: 7 wad drewna powstających w czasie procesu suszenia. Dbamy też o to, by nasze drewno zawsze posortowane było z uwzględnieniem jego jakości, toteż dzielimy je, biorąc pod uwagę powstające w naturalny sposób defekty – zostały one omówione we wpisie: Klasy jakości wykorzystywane do sortowania tarcicy sosnowej.
  2. Uniwersalność – tarcica sosnowa wyróżnia się na tle innych gatunków wielością zastosowań w przemyśle różnego rodzaju. Dzięki jej właściwościom, które przybliżyliśmy w artykule: Właściwości fizyczne tarcicy sosnowej, wykonywane są z niej meble, galanteria drewniana, elementy konstrukcyjne. Są to produkty odznaczające się świetnymi parametrami technicznymi oraz ciekawymi walorami wizualnymi.
  3. Przyjazność dla środowiska naturalnego – nasza tarcia świerkowa powstaje wyłącznie z drewna pochodzącego z legalnych dostaw, opatrzonego certyfikatem poświadczającym to, że pochodzi ono z upraw podlegających zrównoważonemu gospodarowaniu. Ekologia odgrywa coraz większą rolę w światowym przemyśle, w Consultorze dbamy o to, by i nam towarzyszyła w codziennej pracy. Na naszym firmowym blogu szerzej piszemy o tym: Dlaczego skupujemy drewno z certyfikatem FSC?
  4. Wielość możliwości – tarcica sosnowa w naszej ofercie występuje w szerokim sortymencie, jako: obrzynana, nieobrzynana, sucha i mokra. Z sośniny wykonujemy wszelkiego typu elementy tarcicowe wykorzystywane w budownictwie, czyli deski, listwy, belki, murłaty, łaty, a także bale, które są jednym z ważniejszych produktów z naszej oferty. Co sprawia, że drewno sosnowe jest konstrukcyjnie użyteczne, wyjaśniamy w teście: 14 cech drewna istotnych ze względów konstrukcyjnych.
  5. Elastyczna oferta – współpracujemy z różnymi grupami klientów, dlatego zależy nam na tym, by znajdowali w naszej ofercie dokładnie to, czego szukają. Wiemy, jaki użytek można zrobić z sosnowej tarcicy – polecamy w tym kontekście artykuł: Kilka słów o właściwościach drewna jako surowca przemysłowego. Pozwala nam to na to, by proponować naszym partnerom biznesowym rozwiązania idealnie spełniające ich wymagania i zapotrzebowanie. Dlatego obok standardowych produktów spełniających adekwatne normy, przygotowujemy zamówienia specjalne. Do wszystkich przykładamy się z należytą starannością.
  6. Rozpoznawalna marka – funkcjonujemy na rynku usług tartacznych od 20 lat. Przez ten czas dokładnie poznaliśmy jego dynamikę i wymagania. Śmiało możemy powiedzieć, że o sośninie wiemy bardzo dużo – polecamy na naszym firmowym blogu tekst: ABC drewna sosnowego. Dodajmy jednak, że wciąż dowiadujemy się nowych rzeczy, ponieważ śledzimy z uwagą nowości branżowe. Praca jest naszą pasją, dlatego sprawia nam wiele satysfakcji. A jeśli w coś wkłada się serce, efekty muszą być zauważalne – nasze zostały już dostrzeżone. Jednak nie spoczywamy na laurach – pracujemy z takim samym zaangażowaniem z każdym nowym Klientem. Bardzo nas cieszy to, że wielu z nich wybiera naszą tarcicę sosnową.
  7. Kompleksowa obsługa Klienta – nasz dział handlowy słynie z życzliwego usposobienia i konkretnej, branżowej wiedzy. Doradzamy, podpowiadamy, przygotowujemy indywidualne oferty. Jesteśmy elastyczni, ponieważ cenimy wymagania naszych Klientów. Napawa nas dumą to, że tak wielu z nich możemy sprostać – nie tylko w zakresie produktów tartacznych wykonywanych z sośniny – tarcica i bale sosnowe, ale też tych pozyskiwanych z dębiny czy świerczyny. Dodatkowo nasza oferta uzupełniona została pod kątem ekologicznego gospodarowania odpadami – w naszym tartaku i skupie drewna nic się nie marnuje, ponieważ produkujemy także biomasę pochodzenia drzewnego.
stos drzewa sosnowego w podlaskim tartaku Consultor

Drewno sosnowe

Consultor produkuje sośninę, która nie ma sobie równych

Tych 7 wymienionych wyżej punktów to dopiero początek, który świadczy o tym, jak komfortowo wygląda współpraca z tartakiem, który działa na korzyść swoich Klientów. A jeśli słowa to za mało, zapraszamy do naszego podbiałostockiego składu drewna – z pewnością przekona Państwa to, co zobaczycie na miejscu – świetnej jakości tarcicę posegregowaną i przechowywaną w przyjazny dla niej sposób, gwarantujący to, że w ręce naszych Kontrahentów trafia materiał o nieposzlakowanej jakości.


Nasza oferta obejmuje także inne gatunki tarcic: