Tarcica świerkowa z naszej oferty cieszy się popularnością w podlaskich okolicach, jak i w tych dalszych. Surowiec ten wybierany jest przez tak rozpoznawalne marki jak IKEA, FAKRO czy VELUX, a także przez lokalne zakłady stolarskie. Zaufanie naszych Kontrahentów zaskarbiliśmy sobie tym, że oddajemy w ich ręce produkty o jakości bezkonkurencyjnej na rynku. Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto wybrać świerczynę od białostockiego Consultora.

Tarcia świerkowa – dobry wybór

  1. Jakość – jakość naszych wyrobów tartacznych traktujemy priorytetowo, ponieważ świadczy ona również o jakości naszej pracy. Wykonujemy ją z pasją i zaangażowaniem, co przekłada się na efekty. W codziennych czynnościach przestrzegamy polskich norm opracowanych dla drewna i tarcic – ich zbór znajduje się w innym miejscu na naszym firmowym blogu: Polskie normy dotyczące tarcicy, które znają wszyscy pracownicy tartaku.
  2. Powtarzalność – wynika właśnie z przestrzegania określonych wytycznych – dzięki nim jakość naszej tarcicy w każdej dostawie jest taka sama. Dzięki temu nasi Kontrahenci otrzymują produkt sprawdzony, spełniający dokładnie normy właściwe dla jego finalnego przeznaczenia, a my – budujemy swoją renomę. Jesteśmy dumni z tego, że obie strony transakcji wiedzą, czego się spodziewać po tym, co znajduje się w transporcie. By przekonać się, na co zwracamy uwagę w praktyce, polecamy lekturę artykułu: Klasy jakości desek świerkowych,
  3. Możliwości zastosowania – świerczyna jest tak popularna, ponieważ jest uniwersalnym surowcem. Świetnie sprawdza się jako materiał produkcji mebli, płyt, do układania podług – więcej o tym, przez które gałęzie przemysłu wykorzystywana jest tarcica powstająca ze świerków przeczytać można w innym miejscu na naszym blogu: Krótka charakterystyka właściwości fizycznych tarcicy świerkowej. Ten wdzięczny surowiec ma wielu zwolenników wśród zakładów przetwórstwa drewna, jak i wśród zakładów wykonujących stolarkę na zamówienie, jest wytrzymały i estetyczny.
  4. Moda – sosnowe elementy tarciowe od lat należą do ścisłej czołówki wśród najchętniej wybieranych rodzajów drewna, o czym pisaliśmy we wpisie: 12 najpopularniejszych przemysłowych gatunków drewna. Co istotne – od pewnego czasu obserwujemy renesans drewna – oczywiście zawsze było ono niejako produktem chętnie wybieranym ze względu na jego właściwości – decydowały tu jednak kwestie pragmatyczne, ale obecnie w grę wchodzą jeszcze inne czynniki, powiedzielibyśmy – kulturowe. Z drewna dziś praktycznie wykonuje się wszystko – od krzeseł do kuchni przez dziecięce łóżeczka po szafy do garderoby i meble ogrodowe, nie mówiąc już o całych konstrukcjach domów. Nie moglibyśmy też nie wspomnieć w tym miejscu o wzięciu, jakim cieszą się od kilku sezonów meble wykonywane – często samodzielnie – z drewnianych palet pierwotnie wykorzystywanych na rynku przewozowym.
  5. Ekologia – to pierwszy ze wspomnianych wyżej czynników, trzeba przyznać, że motywowany swego rodzaju modą. Dobro środowiska naturalnego zwraca coraz większą uwagę, i coraz większemu gronu przedsiębiorców zależy na tym, by ich biznes nie przynosił naturalnych zniszczeń. Co więcej – takie postępowanie jest niejako wymuszane przez europejskie normy. Dla pracowników Consultora pochodzące z podlaskich lasów drewno jest podstawą zawodowego życia. Podchodzimy do niego z sercem i również w sercach mamy ekologiczne idee. W innym miejscu na naszym blogu wyjaśniamy: Dlaczego skupujemy drewno z certyfikatem FSC?
  6. Kompleksowa obsługa Klienta – naszych partnerów biznesowych traktujemy indywidualnie. Dopasowujemy naszą ofertę do ich potrzeb, dbamy o to, by współpraca na każdym etapie przebiegała pomyślnie, tak by obie strony chciały ją kontynuować. Miedzy innymi z tego powodu poza ofertą tarcic: sosnowej, świerkowej, dębowej, prowadzimy własny skup drewna, a naszą ofertę uzupełniliśmy o biomasę pochodzenia leśnego. Jesteśmy przygotowani do tego, by pracować z różnymi przedstawicielami przemysłu drzewnego w ramach B2B.
drewno świerkowe ścięte przez tartak consultor

Tarcica świerkowa

Świerczyna z tartaku Consultor – zobacz, dotknij, wybierz…

To dopiero początek, powodów możemy podać dziesiątki. Ale już po przeczytaniu tych 7 punktów zapraszamy do odwiedzenia naszego składu – można tam na własne zobaczyć, jak dorodne sztuki mamy w ofercie. Jest z czego wybierać!


A jeśli potrzebne są także inne gatunki – również zapraszamy: w naszym składzie znajdzie się także sośnina i dębina, których zalety prezentujemy w innych wpisach na naszym blogu: