Fryzy

Fryzy, zwyczajowo nazywane też wyrzynkami, to zoptymalizowana pod względem wymiaru i jakości tarcica sosnowa, przeznaczona przede wszystkim dla potrzeb producentów drewna klejonego. Cechuje je jednolite wybarwienie, a także doskonała gładkość. Wilgotność każdej sztuki utrzymana jest na poziomie 7-8%, co czyni z każdego półfabrykatu świetnej klasy materiał stolarski.

Perfekcyjnie przygotowane fryzy sosnowe

Posiadamy w ofercie fryzy sosnowe przeznaczone do produkcji kantówki klejonej warstwowo zarówno litej, jak też łączonej na mikrowczepy. Standardowo ich charakterystyka przedstawia się następująco:

  • grubość 25 / 28 mm,
  • szerokość: 45 – 145 mm,
  • długość: 200 – 900 (krótkie);  900 – 3000 (lite),
  • wilgotność: suche 12-14% lub mokre,
  • układ słoi:  stojący / półstojący / styczny.

Asortyment fryzów dopasowany do indywidualnych zamówień

Consultor dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki czemu możliwe jest wyprodukowanie fryzów w praktycznie dowolnym wymiarze, odpowiadającym zapotrzebowaniu Klienta. Indywidualizacja zamówienia, poza wymiarem, dotyczy także przekroju oraz detali jakościowych. Wykonujemy najbardziej niestandardowe zlecenia.

Wyroby tartaczne tego typu odznaczają się znacznego stopnia odpornością na ścieranie i  uszkodzenia typu mechanicznego. Z łatwością mogą być czyszczone i konserwowane, a ponieważ dobrze przyjmują rozmaitego rodzaju farby, lakiery czy bejce, z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle budowlanym i meblarskim.

Satysfakcjonująca współpraca z Consultorem

Zależy nam na stałym, zindywidualizowanym kontakcie z Kontrahentami – dlatego nasz dział handlowy zawsze jest do ich dyspozycji. Uważamy, że praktyki dobrej komunikacji są w biznesie podstawą, dostosowujemy ją do preferencji Klienta – mailowo, telefonicznie lub osobiście można uzyskać informacje o naszej ofercie i możliwościach nawiązania współpracy.